Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

Ajan Salt

Ajan Salt

Ajan Salt

Bu film benim için çok farklı bir değere ve öneme sahip. Hayatım boyuncu yaptığım uzun otobüs yolculuklarında bu denli beni kendine bağlayacak çok az film seyretmişimdir. Filmi de zaten Burdur-Antalya otobüs yolculuğunda ilk kez izleme fırsatı buldum. Ajan yada polisiye filmlerini ve dizilerini çok sevmesem de mecburiyetten izlemek zorunda kalıp, iyi ki izlemişim dediğim film oldu. Hiçbir sahnesinden sıkılmadan, herhangi bir beklenti içine girmeden izlemek sanırım filmin alt yapısında olan hataları, kurgu problemlerini hiçe saydırıyor. Bu film, filmler database i için ne derece önemlidir bilmiyorum fakat keyifle izleyebileceğiniz bir film olduğuna emin olabilirsiniz.

Angelina Jolie, Liev Schreiber ve Chiwetel Ejiofor gibi güzel birkaç insan barındırıyor baş rollerinde. Angelina ise karşımıza Ajan Salt olarak çıkmakta. Evelyn Salt. Oldukça tehlikeli sahneleri de kendisi oynamış. Angelina. Wanted filminden beri kendisine hayranlığım oldukça fazladır. Benim için Brad Pitt ve Angelina gerçekten klişe veya seçilmesi kolay iki isim gibi görünse de her filmi izlenmeye değer görüyorum. Ayrıca Angelina Jolie’nin 2021 yılında yayına girecek The Eternals filmini de iple çekiyorum.

Film maalesef ABD propagandalı şekilde bir konusu mevcut. Dediğim gibi bu tarz şeylere takılmadan izlemek en mantıklısı. Aksiyonun bolluğu zaten 10-15 dakika izleme ile sonuna kadar getirecektir. Benim de ilk izlediğim ile ikinci kez izlediğim film arasında birkaç sahne farklılığı yada hafızamın gerçekten farklı hatırlaması sebebi ile bir çelişkiye düştüğüm sahne mevcut. Bunu spoiler vermemek için yazmak istemiyorum. Yine de sizlerden gelecek yoruma göre bu sahneyi paylaşabilirim yorumlar kısmında.

Film için önce erkek karakter kullanmak mantıklı gelse de sonradan kadın karakterde karar kılınmış ve Angelina’ya teklif götürülmüş. Hatta erkek karakter olarakta Tom Cruise gündeme gelmiş ki bu konu çok uzamadan çekimlere başlanılmış. New York ve birkaç şehirde çekimini tamamlamışlar ve ülkemizde de 2010 yılında vizyona girmiş.

Kült film izlemek isteyenler kesinlikle uzak durabilir, zaman geçirmelik, aksiyon ve Angelina güzelliği izlemek isteyenler ise doğru adreste. Çerezlik, beklentiye de girilmediği müddetçe hoş bir film. İzlenebilirler listesine alabilirsiniz.

 4

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir