Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

Binance TR’den Binance’a Para Aktarma

Binance TR’den Binance’a Para Aktarma

Binance TR’den Binance’a Para Aktarma

Binance ve diğer kripto para borsalarına Papara ve Ininal seçeneğinin 30 Nisan 2021’den sonra ülkemizde olmamasından mütevellit para aktarma ile ilgili birçok soru işareti kafalarda oluştu, oluşacak. Yapılması gereken adımları oldukça basit ve sade bir anlatımla yazmaya çalışacağım. Adım adım gidin, bir defa okuyunca bile anlayacaksınız.

Öncelikle BU linkten Binance Global’de hesap açınız. Verdiğim link ile kayıt olur iseniz düşük komisyondan yararlanmış olursunuz.

Binance TR’de zaten doğrudan banka havalesi/EFT si yaparak bir bakiyeniz olduğunu varsayım yapıyorum. TR hesabınızda olan bu bakiyeniz ile bir kripto para alımı yapıyorsunuz. Sınır farklılıkları olacağı için ben BUSD öneriyorum. Zira BUSD ise dolara endeksli olup alt limit oldukça düşük 22TL civarı.

Binance TR’de BUSD aldık diyelim ve;

Üst menüden: CÜZDAN – SPOT CÜZDANI – YATIRIM sayfasına ulaşım sağlayın.

Açılan sayfamızdan KRIPTO seçeneğini seçelim.

Açılan menüden: BUSD seçelim.

Karşımıza aşağıda verdiğim görsel gelecektir.

1 numara ile belirtilmiş olan kırmızı kutunun yani ERC20 seçeneğinin seçili olmasına dikkat edin. Ayrıca Binance TR hesabından çekim yaparken yine aynı şekilde ERC20 olarak seçili olması gerekmekte.

2 numaralı kırmızı çerçeve ise BUSD olarak sizin cüzdan adresiniz. Aktarım sırasında bu adresi kullanacağız o yüzden yanında yer alan küçük kopyalama simgesine basarsanız kopyalayacaktır.

Bu işlemler ile sona yaklaştık diyebilirim. Devamı da bir o kadar kolay.

Binance Launchpad Kullanımı İçin TIKLAYINIZ

Binance TR’de üst kısımda ÇEKME menüsüne tıklayınız.

KRİPTO seçeneğini seçiniz.

BUSD coini seçiniz.

Görselin açıklamasında yaptığım gibi ERC20 seçmeniz şart.

Binance Global’den kopyaladığımız adresi yapıştırın.

Veee… GÖNDER.

Hem telefonunuza hem mailinize gelen doğrulama işlemini yapın.

İşte hepsi bu kadar! Yaklaşık 3-5 dakika içerisinde Binance TR’den göndermiş olduğunuz BUSD artık Binance Global’e geçmiş olacak.

İŞLEM ÜCRETİ NEDİR?

Bu işlem için hiçbir ücret ödeme yapılmamakta veya kesilmemekte. İşlem ücreti 3 BUSD yazacaktır fakat 22TL üzeri hiçbir işlem için Binance bir kesinti yapmamakta.

Binance Global’den Binance TR’ye işlem yaparken de aynı şeyi bu kez ters olarak uygulamamız yeterli. Herhangi bir farkı bulunmamakta. Oldukça basit.

 5

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir