Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

GTA V Missing or Invalid Captcha Hatası Çözümü

GTA V Missing or Invalid Captcha Hatası Çözümü

Merhaba,

GTA V’in Epic Games tarafından belirli tarihlerde ücretsiz olarak dağıtılması ile oyuna sahip olmayan birçok kişi erişim sağladı. Fakat beraberinde birçok hata durumları meydana geldi. Bunlardan birisi de “Missing or Invalid Captcha” hatası. Aşağıda yer alan yöntemlerle sorununuzu çözebilirsiniz.

YÖNTEM 1

Doğrulama ekranına gelen görselleri tamamlanana kadar doğrusunu seçin. Hata genelde bu kısımda başlıyor ve reCaptcha’da istenilen öğeyi seçmeye sabırla devam edin. Yapılan fazla denemede offline modda oyuna girerek zaman geçirin ve tekrar bu alana dönüş yapın.

YÖNTEM 2

Sağlam DNS adresi ile çözebilirsiniz. Bilgisayarınızda yer alan “Ağ” ikonuna sağ tıklayın “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” menüsüne giriş yapınca karşınıza hangi internet hattını kullanıyorsanız o seçeneğe sağ tıklayınız ve özellikler diyerek; DNS değiştirme alanına girin. Tercihen aşağıda yer alan Google DNS kullanabilirsiniz. Hem güvenli hem en hızlı ve sağlıklısı.

  • Tercih Edilen DNS Sunucusu: 8.8.8.8
  • Diğer DNS Sunucusu: 8.8.4.4

Yukarıda verdiğim DNS hem Rockstar için rahat giriş ve ReCaptcha hatası alanların rahatlıkla kullanabileceği hem de Social Club a giriş problemi içinde sorunsuz çalışacağı tamamen güvenilir DNS adresleridir.

 2