Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 21 Klavye Ayarları

FIFA 21 Klavye Ayarları

FIFA 21 Klavye Ayarları

Yıllardır FIFA klavye delikanlısı olarak bu aralarda Discord şurası burası demeden oldukça sorularına denk geldiğim için ve özellikle bana bununla ilgili çözümler arayışında olanlar sebebi ile böyle bir içerik oluşturmak istedim. Aslında oyun başında bu içeriği paylaşmak istiyordum, erteleme sebebim ise hem klavyede oynayanların oldukça azalmış olması hem de çok fazla sorun teşkil etmeden oynanacağını düşündüğüm içindi. Google arama sonuçlarında neredeyse FIFA 11 den kalma ama yeniymiş gibi yazılan yazıların hepsi çözümsüz kalıyor. Zaten sorunda genelde ayarların sürekli bozulması yada A ile orta açmayı ayarlanmasına rağmen D ile orta açılması gibi saçma sapan kombinasyon bozuklukları mevcut. Aşağıda adım adım net ve kısaca bahsettiğim ve görsellerle açıkladığım içerik derdinize derman olacaktır.

Yukarıda yer alan görsel gibi ayarlar kısmında “YALNIZCA KLAVYE” şeklinde seçimizi yapıp “E (e)” tuşu ile sağ tarafa kaydırıp aşağıda yer alan görsel ekranına geliyoruz.

Ben ayarları yukarıda olan görsel gibi kullanıyorum. Burada tuş tavsiyem sadece şu olabilir; skill moves klavyede gamepad de yapmaktan daha zor olacağı için ben şahsen; ” Z – X – C – V ” şeklinde kullanıyorum. Sağ elimle yön tuşları yaparken sol elimle şut, pas gibi işlevlerin hemen altında olması sebebi ile işlerimi oldukça kolaylaştırıyor. Bu tuş atamalarının haricinde dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Ekstra ve en büyük problemi bahsetmek istiyorum. Bu konunun altında da yapılacak bir diğer önemli noktayı uygulamanız haricinde özellikle şut vb tuş atamasına rağmen farklı kombinasyonlar ile ilgili sorununuz varsa son görselde olduğu gibi kayıt etmeyi unutmayınız.

Yukarıda kayıt yerimize lütfen dikkat edelim. Mutlaka ama mutlaka 4. “BOŞ” seçeneği seçerek kayıt edin. Aksi halde tuş kombinasyonlarınızı düzenlemenize rağmen karmaşaya sebebiyet verebilir.

Tuş düzenlerinin bozulmaması adına bir diğer ve ikinci önerim ise “CLOUD” sistemini kapatın. Klavye ayarlarımızı tamamen “Belgelerim / FIFA 21” içerisinden çekerek okusun. Cloud karmaşık ve bazen oyunu elektirik gitmesi, internet gitmesi gibi sebepler ile ani kapatmada bozulabiliyor. Lütfen klavyede oynayan arkadaşlar CLOUD kullanmayınız.

CLOUD’u kapatmak için ise; Origin istemcisinde sol üst kısımda yer alan sırası ile: Origin -> Application Settings -> INSTALLS & SAVES alanında Cloud Strorage kısmını açık ise kapatın.

İşlemlerimizin tamamı bu kadar. Adımları tek tek ve hiçbirisini kaçırmadan yaparsanız sorunsuzca oynayabilirsiniz.

Keyifli eğlenceler “KLAVYE” delikanlıları.

 7

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir