Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

Konu içeriğini hazırlarken blog kısmına mı yoksa çözüm kısmına mı yazsam diye düşündüm. Çözümü düz yazı ve tavsiyelerimi yorumlayarak sürekli güncel tutacağım için blog gönderisi olarak yazmaya karar verdim.

Öncelikle konu içeriğimiz belli, başlıkta dallandırıp budaklandırmak istemedim; FIFA 21 ile ilgili bir problem yaşıyorsanız bunu optimizasyon adı altında burada paylaşacağım. Konumuz tabi ki PC (Origin/Steam) kullanıcıları için olsa da işinize yarayan kısmı Xbox veya PlayStation içinde kullanabilirsiniz. Bu gönderi içeriğini yazarken deneme ve tecrübelerimi de katarak oluşturuyorum. O yüzden sağda solda olan bilgiler olsa da en hızlı ve en sağlıklı yöntemleri yazacağım. Süreklide güncelleyeceğim. Varsa bir çözüm yollarınız lütfen yorum olarak belirtin.

Origin In Game’i Kapatın!

Ciddi şekilde iyi bir çözüm yolu. Özellikle online oynarken donma problemi yaşayanlar bu adımları izleyebilir. Yöntemimiz basit. Origin istemcisini açıyoruz. Sol üst köşede yer alan “Origin” yazısına tıklıyoruz ve açılan menüde Application Settings seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza sekmeler gelecek. Bu sekmelerden; “Origin In-Game” sekmesine gelerek; Enable Origin In-Game aktifse bunu deaktif ediyoruz. Bu işlem herhangi bir şekilde sizi etkilemiyor. Yani online vb durumlarınızı deaktif etmiyor. Sadece arka planda çalışan oyun içi chat gibi durumlarda çalışmayanları kaldırıyor. Bunu da bağlantı yaparak kullandığı için Origin, maalesef FIFA 21’in kasılmasına sebebiyet veriyor. Kasılma derken anladınız (: kasma sorunu işte.

Repair Yapın!

Steam’de dosyaları güncelleme mantığı Origin’de ise sağ tık yaparak oyunu repair yapmanız yeterli oluyor. Bu işlem bozuk dosya veya eksik dosyaları tamamlamasının haricinde FUT kadro güncelleştirmede hatadan kaynaklı yavaşlamaları da ciddi oranda çözüyor. Hatta FUT kadro güncellemesi yapamayanlarda oyuna repair yaparak bu sorununu giderebilir. Repair sizin RAM sisteminize göre hızlı veya yavaş yapabilir, lütfen tamamen sonlanmasını bekleyin.

EA Sunucuları şu anda isteğini gerçekleştiremiyor. Lütfen daha sonra tekrar dene.

Bu şekilde maçtan atma veya maç sonu bir hata alıyorsanız bilin ki özellikle son zamanlarda gelen Icon Swap etkinliğinde görev için çok fazla maç hakkınızı kullanmışsınızdır. Bu maç sayısı günlük 75 olup saatte ise 15 maç hakkınızı kullanarak tamamlayabilirsiniz. Maç hakları her gün saat 02:00 de sıfırlanır. Maçı normal yapsanız bile saatlik veya günlük maç sınırını aştığınız için sürekli bu hatayı alacaksınız.

Origin – STEAM Bağlantısı Code 106133 Hatası

Bu sorun son zamanlarda çok fazla şekilde karşımıza çıksa da beklemek ve STEAM’in bu durumu düzeltmesinden başka çaremiz bulunmamakta. Bu sorun genelde STEAM üzerinde oyna butonuna basılınca bağlantı kurulan Origin kısmında ve Origin istemcisinde yazan bir hata olup tamamen STEAM kaynaklıdır.

Devamını yazmaya devam edeceğim. Son güncelleme tarihi: 12.02.2021 (18:20)

 6

15 Yorumlar

Kutay
fifa 21 oyunda örneğin gol attıktan sonra gelen efektlerden sonra oyundan atıyor ve hiçbir hata vermiyor hiçbir yerde çözümünü bulamadım
seyit
merhaba oyuna giriş yapıyorum ilk ekranda 3 nokta sayarken birden kapanıyor hiçbir hata vermeden. çözüm bulamadım var mı çözümü ?
  Sezenist
  Ekran kartınız nedir?
  Ensar
  vindows güvenlik duvarından dolayı bu hatayı veriyor kapatıp girebilirsiniz bende de aynı sorun oluyor.
Mesut
Oyuna giriyorum oyunda süper lig şampiyonlar ligi yazısı falan çıkınca atıyor gol atamıyorum oyunun hiçbir türlü durmaması gerekiyor yoksa atıyor ne yapmalıyım?
ömer
oyunu girdikten 5 saniye sonra atıyor yani oyunu yükleme alanında bunları yaptım ama bir işe yaramadı
  uğur
  Aynı sorun bende var oyundan soğudum oynamadan
  umut
  kardeşim sorunu çözebilirsen yazar mısın
Ömer
Video yapsan daha iyi olur.
  Sezenist
  Bazı özellikleri detaylı anlatmak için yazı daha iyi geldi bana ama video da düşünülebilir tabi.
Power Fc
Ultimate team giriyor fakat eski kadrom yok olmuş. Kiralık oyuncu ekleyelim ekranı geliyor ama hiç oyuncu görünmüyor. O ekranda takılı kalıyor. Telefonda Companion hiç girmiyor Server bağlanamıyor diyor. EA mail attım dönüş yok. Ne yapmam lazım bu hatayla hiç karşılaşan yok mu?
  Sezenist
  Kulübün silinmiş muhtemelen, hesabın güveniği için şifreni değiştirip telefon doğrulaması ile giriş yapılmasını sağlaman gerek. Eğer oyuncu yada coinsin varsa muhtemelen aktarım yapılmış ve EA politikası sebebi ile hesabın tamamen devredışı olmuş olabilir. EA'ye mail atmak yerine EA Help üzerinden destek ekibi ile yazış.
Emre
Bilgisayarım bütün gereksinimleri fazlasıyla karşılıyor ama yinede donma sorunu çözülmedi kariyer modunda olmuyor bir tek santrada falanda deniyorum ara ara orada da oluyor ama ultimate teamde kanser ediyor beni

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir