Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

FIFA 21 Optimizasyonu (Donma, Kasma, Kapanma Sorunları)

  Konu içeriğini hazırlarken blog kısmına mı yoksa çözüm kısmına mı yazsam diye düşündüm. Çözümü düz yazı ve tavsiyelerimi yorumlayarak sürekli güncel tutacağım için blog gönderisi olarak yazmaya karar verdim.

  Öncelikle konu içeriğimiz belli, başlıkta dallandırıp budaklandırmak istemedim; FIFA 21 ile ilgili bir problem yaşıyorsanız bunu optimizasyon adı altında burada paylaşacağım. Konumuz tabi ki PC (Origin/Steam) kullanıcıları için olsa da işinize yarayan kısmı Xbox veya PlayStation içinde kullanabilirsiniz. Bu gönderi içeriğini yazarken deneme ve tecrübelerimi de katarak oluşturuyorum. O yüzden sağda solda olan bilgiler olsa da en hızlı ve en sağlıklı yöntemleri yazacağım. Süreklide güncelleyeceğim. Varsa bir çözüm yollarınız lütfen yorum olarak belirtin.

  Origin In Game’i Kapatın!

  Ciddi şekilde iyi bir çözüm yolu. Özellikle online oynarken donma problemi yaşayanlar bu adımları izleyebilir. Yöntemimiz basit. Origin istemcisini açıyoruz. Sol üst köşede yer alan “Origin” yazısına tıklıyoruz ve açılan menüde Application Settings seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza sekmeler gelecek. Bu sekmelerden; “Origin In-Game” sekmesine gelerek; Enable Origin In-Game aktifse bunu deaktif ediyoruz. Bu işlem herhangi bir şekilde sizi etkilemiyor. Yani online vb durumlarınızı deaktif etmiyor. Sadece arka planda çalışan oyun içi chat gibi durumlarda çalışmayanları kaldırıyor. Bunu da bağlantı yaparak kullandığı için Origin, maalesef FIFA 21’in kasılmasına sebebiyet veriyor. Kasılma derken anladınız (: kasma sorunu işte.

  Devamını yazmaya devam edeceğim. Son güncelleme tarihi: 10.10.2020 (02:33)

   1

  1 Yorum

  Emre
  Bilgisayarım bütün gereksinimleri fazlasıyla karşılıyor ama yinede donma sorunu çözülmedi kariyer modunda olmuyor bir tek santrada falanda deniyorum ara ara orada da oluyor ama ultimate teamde kanser ediyor beni

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir