Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 21 Pro Clubs Modu

FIFA 21 Pro Clubs Modu

FIFA 21 Pro Clubs Modu

Sanırım en çok merakla beklediğim ve değişikleri ile yine hayal kırıklığına uğradım FIFA 21’de Pro Clubs modu adına. Henüz oyun çıkmasa da oyun hakkında verdikleri bilgiler beni oldukça üzdü çünkü hiçbir yenilik yok diyeceğim kadar basit birkaç özellikle yine bir seneyi daha geçiştirdiler. Halbuki ne kadar da eSpor a yatkın bir oyun modu ve ne kadar realist. EA Sports maalesef bu mod üzerinden para kazanmadığı sürece ilgisi artmayacak ve sadece fun olarak devam edecek. Dostluk maçları sayesinde kurulan liglerde belirli yere kadar ilerleme kat edebiliyor. Bilgisayar (Origin) platformunda Türkiye Ligi’nin ne kadar berbat ve modu 2-3 ay oynayıp sıkılan bir topluluk olduğunu 5 yıl kadar gözlemlediğimi biliyorsunuzdur. Bu oyun modu için oyunu alan 1 tane akıllı adam zor bulunur, o adamda zaten belli bir süre sonra PlayStation platformunu tutacaktır.

FIFA 21 DEMO Hakkında Tüm Bilgileri Görmek İçin Tıklayın

Neyse… Getirdikleri yenilikleri sıralıyorum: BOT DÜZENLEMESİ ve TAKTİK DEĞİŞİKLERİ!

Evet, sadece bu kadar. İşte bu mod maalesef EA gözünde ve ARGE ekibi hiçbir şekilde geliştiremeyeğini, oyun modunun zaten her eksiğini olduğunu düşünüyorlar. Gerçekten şaşırıyor ve üzülüyorum. Aşağıda bu kısıtlı iki yeni ve işe yaramaz özelliği biraz detaylandıracağım. Rabbim Pro Clubs oynayanların sağlığına zeval vermesin.

BOT DÜZENLEMESİ

AI oyuncular yani botlarımızın artık, adını, soyadını, kramponunu, saçını-sakalını, pozisyonlarını, koşu şekillerini, gol sevinçlerini gibi kendi düzenlemelerimizin tamamını “Takım Menajer” rütbesine sahip kişiler düzenleyebilecek. Burada aklıma botlarla oynayan takımların, defansa Ramos-Dijk yada kaleye De Gea gibi isimlerin “look a like” görünümlerini oyuna yapacaklardır. Belki de tüm oyuncuların boylarını uzun veya kısa yaparak klon botlar görebiliriz. Biraz eğlence olabilir ama çokta önemli olmayan bir özellik. EA zaten bu özelliği uzun uzun anlatmış, bak yenilik getirdik dercesine.

TAKTİK

Artık ultra defansif, defansif, dengeli, atak ve ultra atak oyun stillerimizde dizilişlerimizi de otomatik olarak oyunda değiştirebileceğiz. FUT modunda olan ve özellikle oyuncu kimyalamak için FUT da kullanılan bu özelliğin zaten Pro Clubs da hiçbir işe yaramayacağını EA’nin anlamıyor olmasından, ne kadar Pro Clubs yabancısı geliştiricilere sahip olduğunu görebiliriz. Gerçekten boş bir özellik daha. Zaten hali hazırda diziliş değiştirme oyunda vardı, bunu yeni diye gözümüze sokmalarına hiç gerek yoktu. Bu değişikleri menüde hızlı değişiklik adı altında yapabilecekmişiz, küçük bir basitleştirme.

Hepsi maalesef bu kadar. Teşekkürler EA, Teşekkürler FIFA.

 3

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir