Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 21 Ultimate Team Modu

FIFA 21 Ultimate Team Modu

FIFA 21 Ultimate Team Modu

FIFA 21 Kariyer Modu yazısına gösterdiğiniz ilgiden dolayı FIFA 21 Ultimate Team Modu içinde detaylı bir yazı hazırlamak istedim. FIFA 21 için birçok konuda araştırmalarıma devam ederken FIFA’nın en büyük moduna yer vermesem zaten olmazdı. Birçok Game Changers üyesi ile iletişim halindeyim eski bir EA Game Changers üyesi olarak.

FIFA 21 FUT CO-OP

Hepimizin merakla beklediği ve duyunca heyecan uyandıran bu özellik oyunda; Squad Battle, Division Rivals ve FUT arkadaşlık modu içerisinde arkadaşımız ile online oynayabileceğiz. FUT Menüsünde ulaşımını da R2 tuşu ile çok rahat arkadaşlarımızı görebileceğimiz sağ alt kısımda panel olarak yer alacak. Bu şekilde FUT Co-Op için ilk adımı atmış olacaksınız.

FIFA 21 FUT Co-Op Lobi

Lobiyi kuran kişi ayrıca kaptan olacak bu yenilikte ve tüm ayarlama ve kadroyu o belirleyecek. Squad Battle ve Division Rivals maçı oynamak istersek; her iki oyuncuda 1 maçını kullanmış olacak. Bu sene Division Rivals’da artık 40 maç ile sıralama ve liglerimiz belirlenecek, aynı şekilde Squad Battle’da belirli sayıda maçımız olduğu için bu maç sayısından 1 götürecek şekilde ayarlanmış. FUT Co-op moduna giren kişilerde belirli kriterlerle maç, maçlarda atılan goller gibi durumlarla bir sıralama elde edecek ve bunun karşılığında coins elde edecek. Bu durum dümdüz Co-Op modu değil ayrıca bir rekabet getirmiş olacak. İki ayrı Division klasmanında yer alan kişiler için ortak bir hesaplama yapılmadan en yüksek Division klasmanında yer alan kişiye göre belirlenecek. Örneğin; siz klasman 9 da yer alırken arkadaşınız klasman 3 de yer alıyorsa, gelen rakiplerde klasman 3 olarak baz alınarak eşleşme yaptıracak. Burada düşük klasmanda yer alan kişinin ilerleme seviyesi çok daha fazla olacak. Rivals maçlarında ise karşımıza Co-Op gelmemesi için seçeneği aktif edebileceğiz yada tamamen devre dışı bırakabileceğiz. Eşli dostluk maçlarında FIFA 20 de yer alan, kuralsız, mystery ball gibi maçlarıda arkadaşımız ile oynayabileceğiz.

En Uygun Fiyata FIFA 21 Satın Almak İçin TIKLAYIN

FIFA 21 FUT ETKİNLİKLERİ (FUT EVENT)

Belirli gruplarda görevleri tamamlayan her kişi ayrıca genel bir XP havuzuna XP ilerlemesini ileriye taşıyacak. Bu ilerleme arttıkça, en az bir görev yapan kişi için ödül kilitlerini açacak. Kilit açarak ödül kazanacağız. #TeamHaaland ve #TeamJoaoFelix gibi takım etkinlikleri mevcut. Bu seçenek #Galatasaray ve #Fenerbahçe gibi birçok farklı şekilde karşımıza çıkacak. Ve bizde tarafımızı seçerek, yarışma sonunda ödüllendirileceğiz. NBA 2K da yer alan tahmin oyunu gibi bir şey olsa gerek. Kaybedenler de dahil küçükte olsa ödül kazanacak. Bu takım yarışı için herhangi bir oyuncusunu yada kadrosunu bulundurmamıza gerek duyulmayacak.

FUT STADYUM

34 farklı alanı özelleştirme seçeneği ile stadyumlarımız artık olabildiğince farklı olacak. Kapasite arttırma, sahaya çıkarken çalınan müzik vb farklı 34 özelleştirme olacak.

FIFA 21 REKABETÇİ MOD GELİŞTİRMELERİ (CORE MODE IMPROVEMENTS)

Aktif olarak Squad Battle oynayan veya hiç online modlara bulaşmamış kişiler için yapılan bu yenilikte; tek oyunculu deneyimden, Division Rivals’a ne kadar hazır olduğunu veya başka değişle, online modlarda neler yapabileceğiniz hakkında bir sıralama özelliği. Artık Squad Battle oynanan 30 maç sonunda (zorluk vs) beceri sıramız belirlenecek ve bu yansıma Division Rivals’da yer alacak. Normalde Division Rivals’da 5 maç yaparak bir lig başlangıcı yapıyorduk artık bu sistem hem oyunu oynamaya yönelik hem de anlık hataları azaltmak için offline bir modu oyuna katarak birleştirmişler. Yine de bu lig belirleme bizlerin seçeneğine bağlı.

Division Rivals’da artık her klasman atladığımızda ödül gününü beklemeden coins / paketlerimizi alabileceğiz. Ve artık 30 maç sonrasında klasman puanı toplayabilecek olsakta Division Rivals puanı toplanmayacak. Diğer tüm ilerlemeleri ise yine maç yaparak devam ettirebileceğiz (Beceri puanı, Hafta Sonu Ligi Puanı gibi) Bu durum sabah akşam oynayarak gelişenlerle zamanı az olup belli bir seviyede maç yapanları dengelemek için yapılmış bir güzellik.

Hem Squad Battle hem de hepimizin hedef olarak kadro kurduğu, gamepadleri parçaladığı Hafta Sonu Ligi için top 100 değil top 200 şeklinde düzenlemeye gidildi. Böylece en iyiler sıralaması artık 200e kadar gösteriliyor olacak. Aşağıda yer alan tablodan da ödül kategorisini görebilirsiniz.

FUT Champions ve Squad Battle Tablosu

FIFA 21 DEĞERLİ ANLAR (MEANINGFUL MOMENTS)

Daha önce fizik, şut gibi özelliklerimizi yükseltebiliyorduk kartlarla. Artık gerçek hayatta oynanan futbolla bağlantılı halde olacak. Örneğin freekick den gol atan Hakan Çalhanoğlu’nun değerli anlar sayesinde freekick özelliğini arttırabileceğiz. Bu tüm şut değil sadece belirli özelliği yükselecek. Bu ayrıca oyuncu kimyalamada herhangi bir eksi puan yemeyecek.

Bir diğer özellik ise; fitness ve antrenman öğeleri artık yok. Artık her maç tam kondisyonla maçlara çıkacak.

 3

2 Yorumlar

Celal
Mrblr Arkadasimla birebir online mac yapmak için ve rastgele online mac yapmak icin minumum hangi sürümü almam gerekli?(PC)

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir