Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 22 Klavye Ayarları

FIFA 22 Klavye Ayarları

FIFA 22 Klavye Ayarları

Yeni bir FIFA serisi olunca bende eski klavyeci yeni konsolcu birisi olarak FIFA 22 içinde bir klavye ayarları rehber hazırlamak istedim. Artık bilgisayar platformunda değilim ama oyuna girme fırsatı bulunca ilk işim klavye ayarlarını yapmak oldu.

Aşağıda yer alan görselleri ve yazıları adım adım uygularsanız sorunsuzca ve kendi isteğiniz tuş atamaları ile oyun keyfinizi çıkarabilirsiniz.

FIFA 22 Klavye Ayarları

İlk görselde yer alan alana; Oyun Ayarları —> Kontrol Ayaları kısmı ile giriş yapıyoruz ve seçili olan “Kontrol Cihazı” nı benim seçtiğim gibi “Yalnızca Klavye” şeklinde belirliyorsunuz.

FIFA 22 Klavye Ayarları 2

Tuş atamalarımı ben yukarıda gibi yaptım, Atak sekmesi ayarlarım bu şekilde. Klavyede skill yapmak zor olduğu için her şeyi kendime göre ayarladım. Sağ elim ile yönlendirme yapıp, sol elimle pas, şut gibi oyun içi hareketleri belirliyorum. Skill içinse tercihen tuş olarak; Z – X – C – V şeklinde kullanıyorum. Bu tuşları seçmemin sebebi ise, skilli yaparken sağ elimi sadece yön olarak belirlemem, sol elimle bu ZXCV tuşlarına basmak oluyor. Oldukça basit ve pas, şut gibi hareketlerin hemen altında olması sebebi ile aşırı kolay oluyor hatta klavye ile oynadığımı söyleyince çokça şaşıran oluyor.

FIFA 22 Klavye Ayarları 3

Son görselde yer alan 4. seçim oldukça önemli. Bu alanda üstte yer alan “<Boş>” seçerseniz ayarlarınız tam kayıt edilmeyebilir. Bu yüzden 4. seçenek ile kayıt etmeniz şart!

FIFA 22 Klavye Ayarları İçin Cloud Kapatma!

Tuş düzenlerinin bozulmaması adına bir diğer ve ikinci önerim ise “CLOUD” sistemini kapatın. Klavye ayarlarımızı tamamen “Belgelerim / FIFA 22” içerisinden çekerek okusun. Cloud karmaşık ve bazen oyunu elektrik gitmesi, internet gitmesi gibi sebepler ile ani kapatmada bozulabiliyor. Lütfen klavyede oynayan arkadaşlar CLOUD kullanmayınız.

FIFA 21 Klavye Ayarları İçin Tıklayınız

CLOUD’u kapatmak için ise; Origin istemcisinde sol üst kısımda yer alan sırası ile: Origin -> Application Settings -> INSTALLS & SAVES alanında Cloud Strorage kısmını açık ise kapatın.

İşlemlerimizin tamamı bu kadar. Adımları tek tek ve hiçbirisini kaçırmadan yaparsanız sorunsuzca oynayabilirsiniz.

Yeniden keyifli eğlenceler “KLAVYE” delikanlıları.

 5

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir