Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

FIFA 22 Ön İnceleme

FIFA 22 Ön İnceleme

FIFA 22 Ön İnceleme

FIFA 22 Fiyatları Ne Kadar?

Yeni nesil için bu sene büyük merak konusu iken fiyatlarda Xbox için daha uygun gözükse de maalesef yine tuzlu. Yılda bir defa ve ağırlıklı FIFA oynayan için bence fiyat çok önemli değil, yine de Ukrayna gibi ülkelere yapılan birim fiyat özelliğini Türkiye’de de yapması gerekiyor EA’nin.

 • PlayStation için; Ultimate Editon ve hem PS5 hem PS4 için standart sürüm olacak.
 • Ultimate Edition: 700TL – EA Play indirimi ile: 630TL
 • PlayStation 5 Standart Sürüm: 560TL – PlayStation 4 Standart Sürüm: 500TL
 • Xbox için; Ultimate Edition ve hem Xbox Series X-S için hem Xbox One için standart sürüm olacak.
 • Ultimate Edition: 699.99TL – EA Play indirimi ile: 629.99TL
 • Xbox Series X-S Standart Sürüm: 559.99TL
 • Xbox One Standart Sürüm: 499.99TL
 • PC için; hem STEAM hem Origin üzerinde olacak.
 • STEAM Standart Sürüm: 419.99TL – Ultimate Sürüm: 559.99TL

FIFA 22’nin en çok merak edilen durumu HERO kartlar!

FIFA 22 Hero Kart!

Sneijder, Milito, Cambiasso, Joe Cole belki Hakan Şükür, Emre Belözoğlu gibi isimlerin bu kart için gündemde olması heyecan verici. Bu sene yarı icon diyebileceğimiz bu kartlar tahminlere göre takım oyuncusu olarak veya icon gibi kategorize gelmeyecek fakat liglere ait lig kahramanları şeklinde geleceği söyleniyor. Gelmesi kesinleşti bu kartların ki şuan erken erişim ile FIFA 22’yi satın alanlar 1 adet FUT KAHRAMAN kartı öğesine sahip olacak.

Kartın küçük haline ait tasarımda sağ tarafta yer alan görsel şeklinde ve benim oldukça hoşuma gitti. Umarım ısrarla Türk icon çıkarmayan EA bu kartlardan birkaç tane çıkarır.

NOT: Yazının bölünme çizgisi kısmından sonraki içerik, materyaller yazımın öncesine ait, her yeni gelen bilgiler daima yukarıda yer alıyor ve dilerseniz çizginin sonrasında yer alan FIFA 22 için tüm bilgilere de göz atabilirsiniz.


Kapak Oyuncusu Belli Oldu!

FIFA 22 de bize yıl boyunca eşlik edecek isim Kylian Mbappe oldu. Mbappe bu sene serinin en değerli oyuncusu olarak bu yıl bizle olacak! Bireysel başarısında bu sene Şampiyonlar Ligi, Euro 2020 de takım ve bireyselde çok başarılı olmasa da tahminler arasındaydı, en azından bireysel olarak son yılların en göze çarpan oyuncusu.

FIFA 22 Kylian Mbappe Cover

FIFA 22 için henüz mevcut FIFA 21 serisinin ortalarını yeni geçmişken ilk bilgiler gelmeye başladı. Bir önceki içerik üzerinden olabildiğince oyun öncesi ve oyun içerisinde bilgiler vermiştim. Bu konuda da FIFA 22 için ekstra ve hatta en merak edilen her özelliği her yeniliği tek tek analizini yapacağım. Kısacası FIFA 22 öncesi ve sonrasında burayı aktif tutup önce ön inceleme sonrada incelemeye çevireceğim. Şu linkten FIFA 21 için inceleme konuma da göz atabilirsiniz.

YENİ OYUN MOTORU MU?

EA yeni nesil konsollarda Frosbite oyun motorunun 4. nesilini kullanacağı neredeyse kesinleşti. Bu yıl EA Play Live’da duyurulacak olan yeni nesil sadece yeni nesil konsollarda yer alacak. Maalesef eski nesil ve PC kullanıcıları artık yeni nesil Frosbite sürümlü oyunu göremeyecek. FIFA 23 ve sonrası sadece PC için geleceği şimdiden bilinen bir şey. Burada tüm kötü durum eski nesil konsola sahiplerine.

FIFA 22 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Henüz tarih netleşmese de 22 Eylül 2021’de çıkması neredeyse kesin olan bir diğer bilgi. Herhangi bir olağan durum yada pandeminin etkisinin daha da artması söz konusu olmaz ise yine Eylül ayında yeni seri ile buluşabileceğiz.

FIFA 22 DEMO Yazısı İçin TIKLAYIN

FIFA 22 KAPALI BETA DAVETİYESİ

Kapalı Beta ile ilgili yeni bilgiler geldiği için konuyu güncelleme gereği duydum, Programa katılmak için yapılması gerekenleri daha sonra yazacağım fakat önce tarihleri aşağıya sıralayayım;

 • Kapalı Beta 1. Davet: 11 Ağustos 2021
 • Kapalı Beta 2. Davet: 25 Ağustos 2021
 • Başlangıç: 13 Ağustos 2021
 • Sonlanma: 31 Ağustos 2021

olarak kesinleşti. Kapalı Beta 1. davet için hak kazanılmaması durumunda yapacağınız ikinci başvuruda otomatik olarak yapılmış sayılıyor. Yani bir defa başvuru yapmış olmak yeterli.

Kapalı Beta daveti alanlar ise şu modları gün gün deneme şansına sahip olacak.

Modlar: Santra modu (Bildiğimiz kick-off) Pro Clubs (En sevdiğim, kalps) Kariyer Modu, Ultimate Modu (En merak ettiğimiz) ve VOLTA modunda deneme hakkına sahip olacak.

Modlarda mevcut oyunun yani FIFA 21’in oyuncu raitingleri baz alınacak.

Yazıyı güncellemeye devam edeceğim, sık kullanılanlara alabilirsiniz.

 6

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir