Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

Kang Kimdir? Varyantları Nelerdir?

Kang Kimdir? Varyantları Nelerdir?

Kang Kimdir? Varyantları Nelerdir?

LOKİ dizisinin sezon finalinden bir süre geçse de önemi her geçen Marvel yapımında ve 4. fazın en büyük düşmanı yada villain -ı olarak Kang the Conqueror (Türkçe olarak çevirmemiz gerekirse Fatih Kang) oldukça önemli. Bende Kang hakkında topladığım ve bilinmesi gereken konulara değinmek istedim.

Kang the Conqueror

Kang the Conqueror Kimdir?

Gerçek adı; Nathaniel Richards olarak bilinen yeni ve bölüm sonu canavarımızın birçok varyantı bulunsa da hepsi Earth-6311’den gelmekte. Çizgi romanlarda ilk olarak 1963 yılında okuyucuların karşısına Rama-Tut adında bir firavun olarak karşımıza çıkmış. Daha sonra ise 1964 yılında yayınlanan çizgi romanda 31. yüzyıl yani günümüzden 10 yüzyıl daha sonra gelecek bir çağdan gelen ve aslında bilinmesi gereken kişi bu farklı çizgi romanlarda farklı varyantlarla okuyucuların karşısına çıkmış. Marvel 4. fazda ise 31. yüzyıldan gelen ve en büyük Kang yada Fatih Kang konusu tüm varyantları ile karşımızda olacak. Tüm varyantları diyorum mutlaka tamamı olmasa da birçoğunun hikayesini duyacağız. LOKİ dizinin final bölümünde karşımıza çıkan varyant bunlardan zaten detaylı olmasa da bahsetmişti. Bende yazının ilerleyen kısmında ana Kang’ı ele alarak ilerleyeceğim, diğer varyantlarını da aşağıda bir yerlere duruma göre listeleyebilirim.

Earth-6311’de çocuk olarak teknolojiye merak salan Kang, kendinden büyük bazı çocuklar tarafından sürekli dayağa, şiddete maruz kalında 31. yüzyıldan, gelişmiş bir çağdan gelen Kang tarafından yine şiddet gördüğü bir günde kurtarılıyor. Bu sırada gelecekten gelen Kang ile tanışan çocuk Kang arasında diyaloglar geçiyor ve varyantlarından bahsediyor. Bu zaman dilimleri içerisinde bir makine ile zamanlar arası yolculuk yapacağını ve bu makinenin bozulacağını söylüyor. Geçmiş kadim ve gelecek teknolojik çağlarda yaşayacağı için her şeyi bileceğini söylüyor. Zaman geçişleri yaparken bir süre sonra eve dönmek istediğin zaman makine bozulacağını ve 40. yüzyılda iki uzaylı ırkı savaşının arasında kalacağını, sahip olduğu bilgelikle bu savaşa son vereceğini ve bu ırkları medeniyete ulaştıracağını ve bu sebeple ona “Kang the Conqueror” adını vereceğini söylüyor. İş bu şekilde Kang bu unvanı alıyor.

Marvel Film-Dizi İzleme Sırası İçin TIKLAYINIZ

Kang Neden Yeni Büyük Düşmanımız?

Çocuk Kang’a sürekli Avengers’a yenildiğini her karşılaştıklarında boyun eğdiğini belirtip zamanı yeniden şekillendirme kabiliyeti ile geçmişte aldığı bu yenilgileri bu boyun eğmelerini sıfırlayacağını ve yeniden bir meydan okuma hazırlığını belirtmesi ile bizim dizi-film olay örgümüz burada başlamış oluyor. Buradan sonrasında bilinen yazı dizi-film severler için teori gibi olsa da spoiler olacağı için detaya girmem doğru olmayacaktır. Basit bir şekilde anlatmaya çalıştım bunu MCU’da daha detaylı ve düzgün bir hikaye ile izleyeceğimizi biliyoruz.

Kang Varyantları Neler?

  • Rama-Tut
  • Immortus
  • Scarlet Centurion
  • Iron Lad (Genç Avengers kurucusu)
  • Mister Gryphon

şeklinde sıralayabiliriz en çok bilinen ve bilinmesi gerekenleri.

Kang Varyantları

Kang’ın hikayesi ve devamı MCU için oldukça önemli ve faz 4’ün artık en büyük parçası durumunda. LOKİ dizisi ile karşımıza çıkmasına hem şaşırıp hem çok sevinmiştim. Thanos gibi Kang’ında kendi funları var ve hikayesinin şekillenmesine göre bu sayının artacağı kesin.

Kang ile ilgili farklı ve 4. faz için önemli bir bilgi olur ise bu konuyu güncelleyeceğim bu yüzden sık kullanılanlara bu sayfayı eklemeyi unutmayın.

 2

2 Yorumlar

Kemal Kılıçdaroğlu
Keşke Güç Sıralamasını da yapsaydın admin.
    Sezenist
    Mantıklı, yapabilirim ama bu tarz içerikler genelde blogdan çok videolar ile YouTube üzerinde yapılmakta.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir