Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

Naci Ünüvar (Ajax’ın Gözbebeği)

Naci Ünüvar (Ajax’ın Gözbebeği)

Naci Ünüvar (Ajax’ın Gözbebeği)

13 Haziran 2003 yılında Hollanda’da doğmuş Türk futbolcu. Türk diyorum kendisi her anlamı ile Türk özelliklerini yada niteliklerini taşımakta. Ajax alt yapısında oynuyor ve A takımla oynama şansı bularak, Ajax tarihinde gol atan en genç futbolcu ünvanını aldı. Attığı gol penaltı olsa da -ki penaltıyı kendisi aldırdı- bu ünvanı ile aklıma hemen Nuri Şahin’i getirdi. Bu yaşına rağmen adından çokça söz ettirmiş ve ettirmeye devam edecek duruyor, yazıyı yazmakta gecikmek istemedim çünkü kendisi gerçekten büyük bir potansiyel. Yazıyı da sürekli güncel tutacağım Naci hakkında bilgiler edindikçe.

Naci aslen Konya’lı fakat Hollanda’nın Zaandam şehrinde doğmuş. Tatil için sık sık Türkiye’de hem memleketi Konya’da hem de İzmir, Kuşadası gibi yerlerde geçirdiğini her röportajında belirtiyor. Naci’nin bir de kendisi gibi Ajax alt yapısında oynayan Emre adında erkek kardeşi var. Futbola 2 yaşında merak duymuş Naci. Babasının amatör maçlarını izlemeye gidermiş ve futbol aşkı da bu şekilde başlamış. 4 yaşında amatör bir alt yapı kulübünden sonra 8 yaşında Ajax kendi alt yapısına kazandırmış. Babasının futbola olan sevgisi aynı zamanda Naci ve kardeşi Emre Ünüvar’ın desteğini de arttırmış.

Pozisyon olarak sol kanat ve forvet arkası pozisyonlarını benimsemiş ve kendini en iyi hissettiği yer burası olmuş. Ajax alt yapısında ise 11 ve sonradan 10 numara ile mücadele etmiş. (Çok fazla geçmiş zaman tadında yazıyorum fakat edindiğim bilgiler doğrultusunda bu şekilde ilerliyorum) Defansa yönelik maçları da var fakat her maç skora yaptığı katkıdan dolayı hücumun tek vazgeçilmez ismi konumunda. Zidane, Iniesta ve Mesut Özil hayranlığı olan Naci, en sevdiği futbolcu ise C. Ronaldo.

Naci, milli takım seçiminde gönlünün Türkiye’den yana olduğunu söylese de henüz kendisi için bir girişim olmamış Türkiye adına. Ayrıca babasının da Türkiye Milli Takımında oynamasını istediğini defalarca dile getirmesine rağmen Hollanda basını sürekli bu konunun tersinde yazılar yazmakta.

Babasının iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu ve kendisininde Galatasaray sevgisi ile büyümüş bir gurbetçi. Türkiye Ligi’nde gençlere neden şans verilmediğini yeni yeni güven olduğunun farkında. Bu durumun Türk Milli Takımına da yansımasından dolayı ben de Türkiye adına oynayacağını düşünüyorum.

Naci ayrıca; balık, lasagna ve kuru fasülye-pilav yemeklerini çok seviyormuş ve kendisi Recep İvedik hayranı (Evet, bu doğru)

Yazıyı güncellemeye devam edeceğim. Takipte kalabilirsiniz. Ayrıca Naci için detaylı bir video tanıtımı gelmekte gollerinden ve asistlerinden oluşan.

 5

2 Yorumlar

Kemal Fadıl
Türkiye'yi seçer umarım. Büyük yetenek.
Zafer Güngören
Naci'nin Türkiye'yi secmeyeceğini düşünüyorum. Olur da seçerse çok büyük iş yapar. Çok yetenekli çünkü.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir