Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

Pokémon GO Fest 2021

Pokémon GO Fest 2021

Pokémon GO Fest 2021

Pokémon GO severlerin yılda bir kez olduğu için merakla beklediği bu yılki festivalle ilgili detaylar ve bilgiler gelmeye başladı. Bende bu bilgileri hem çeviri için hemde Türkçe kaynak arayışında olanlar için sadece festivale özel değil çokça sevdiğimiz Pokémon GO oyunu için başlangıç yapmış olacağım.

Takvimler 17-18 Temmuz 2021 günlerinde bu muhteşem festivalde yerimi alacağım. Festival için fiyatlandırma 15 dolar olarak gözükse de oyunun resmi olarak Türkiye’de çıkması ile birlikte 5 dolar gibi gerçekten uygun fiyattan bilet alabiliyoruz. Bu etkinlikte bilet (ticket) karşılığında zaten 8 Remote Raid Pass ve 10 adet Raid Pass sahibi olacağız. Verdiğimiz tutar zaten kendini Raid Pass’ler ile karşılayacak.

Pokémon GO Discord Sunucumuza Katılmak İçin TIKLAYIN

Pokémon GO Fest 2021 Raid Habitatları;

2 tur şeklinde gelecek ve sabah 10 ile 14 arasından sonra ikinci turda yine raidlerde yer alan Pokémon’ları görebilirsiniz.

Rüzgar (10:00-11:00):

Lav (11:00-12:00):

Don (12:00-13:00):

Gök Gürültüsü (13:00-14:00):

Sadece raidler için değil yakalayabileceğimiz saatlik habitatlarda geri dönüyor.

Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 4 farklı habitat teması olarak bazı Pokemon’lar daha sık karşımıza çıkacak. Bu habitatlar ise sırası ile; Orman, Çöl Dağı, Okyanus Sahili ve Mağara şeklinde 2 tur olarak çıkacak.

Orman Habitatı: Scyhter, Aipom, Froakie

Çöl Dağı Habitatı: Skarmory, Shieldon, Hippopotes

Okyanus Sahili Habitatı: Dratini, Swablu, Alomomola

Mağara Habitatı: Roggenrola, Stunfisk (Galarian) Deino

Habitatlar haricinde ise yine yaygın olarak bazı Pokemonlara da yine sıkça rastlayabileceğiz. Bunlar ise şu şekilde; Chimecho, Kricketot, Audino ve Pikachu

Etkinliğin avantajları bitmekle bilmiyor ve her anı gerçek bir festival olarak düşünülmüş durumda. Oyuna yine Shiny türünden Whismur, Tympole, Chimecho ve Audino ekleniyor. Bunların evolve edilmiş halleride yine karşımıza Shiny olarak çıkabilecek.

Pokemon GO Temmuz 2021 Görevler ve Ödüller İçin TIKLAYIN

Pokémon GO Fest 2021’de Yumurtalar!

Bilet sahiplerini sadece Pokémon’lar beklemiyor aynı zamanda tüm yumurtalar etkinlik günlerinde %50 oranında daha hızlı çatlatabilecek. Ayrıca etkinliğe özel yumurta çatlatmalarında Igglybuff, Chingling ve Audino’ları görme ihtimalimiz artacak, bu durum özellikle benim gibi Pokédex tamamlayıcıları için harika bir haber diyebilirim.

Igglybuff
Chingling
Audiono

Raid Pass ve Remote Raid Pass’ler!

Yazı başında bahsettiğim gibi giriş bilet ücretini zaten Raid Pass ve Remote Raid Pass ile çıkarabileceğiz, Etkinlik ise bunu bize PokéStop’ları çevirerek verecek. Toplamda 10 adet Raid Pass sahibi olacağız.

Remote Raid Pass’ler ise Research ile verilecek. Toplamda ise 8 adet Remote Raid Pass kazanabileceğiz etkinlik içerisinde. Research görevi tamamlandıkça Remote Raid Pass’ler hesabımıza geçecek ve bunları ilk gün yapmanızda fayda var eğer Remote Raid Pass sahibi değilseniz.

Google Play Resmi Etkinlik Sponsoru!

Google Play’in Pokémon Go Fest 2021’e özel sponsor olması ile birlikte birçok avantaj ve sürprizler bizleri bekliyor.

  • Google Play Puan Çarpanı: İçeriği geç hazırladığım için bu tarihten sonra alanlar için her ne kadar sahip olamasa da 30 Mayıs öncesi bileti satın alanlar 4x Google Play Puanına sahip oldu.
  • 12-18 Temmuz özel bir ödül bizleri bekliyor.
  • 17 Temmuz günü Android cihazı kullananlar, Pokémon Go Fest’e özel “SPONSORLU HEDİYE” almaya hak kazanacak.

Eğer yeni bir bilgi edinmem durumunda yine bu içeriği güncelleyeceğim. Daha fazla Pokémon Go içeriği istiyorsanız lütfen sık kullanılanlara eklemeyi ve yorum yazmayı unutmayın.

 4

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir