Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

The Eternals

The Eternals

The Eternals

Marvel evreni her geçen zamanda daha da genişliyor. The Eternals filmi de genişleyen Marvel evreni için biçilmiş kaftan. Yeni Avengers serilerine büyük katkı sağlayacaklar. Benimde en merakla beklediğim film diyebilirim 2021 yılı içerisinde yayına girecekler arasında. Film çıkmasına aylar kaldı (Aslında ertelenmeseydi çok daha az süre vardı) bende merakla beklediğim konu hakkında hem ön inceleme, hem film çıkınca yorumlamayı düşünüyorum. Şuan için konuyu ön inceleme olarak düşünebilirsiniz.

Uzaydan gelen tehditler ile ilk kez kahramanlarımızın gruplaşmasını görmüştük Yenilmezler serisi ile. Fakat tehdidin arkasını hiçbirimiz bilmiyoruz ve bizi neler bekliyor tahmin edemiyoruz. Bu derin ve geniş hikayede çok fazla bilgiye sahip olamadık, filmlerden ise sadece küçük bilgiler edindik. Bu kadar geniş ve derin evren içerisinde bilgimiz belkide okyanustan bir bardak su almak gibi bir şey. Sonsuzluk taşlarının Dünya’mızda bir araya gelmesinden kaynaklı olarak bu evrende yer alan kozmik varlıkların dikkatini çektik. (Çektik derken Marvel evreni içerisinden bahsediyorum, şizofreni gibi hissettim 🙂 ) Nihayetinde bu kozmik varlıkların bu isteği yeni Avengers serileri için hikayenin yeniden kendi içerisinde başlaması anlamına geliyor.

Eternals filmi geniş ve harika kadrosu ile Dünya’da yaşayan ve bizim bildiğimiz hikayeyi şekillendiren kahramanlarımızın konusu olacak. Film geniş kadrosu demişken, oyunculara da altta yer vererek ilerleyeyim konuyu…

Jon Snow olarak Game of Thrones’da başta benim olmak üzere birçok kişinin hafızalarımızda yerini alan Kit Harington ile birlikte yine Game of Thrones’da yer alan bir başka sevdiğimiz isim; Robb Stark’ı canlandıran Richard Madden yer alıyor. Bu iki ismin rolleri eminim ki ilerleyen zamanda çok çok daha önemli hale gelecek. Ayrıca oyuncu kadrosunda; Angelina Jolie ile birlikte Salma Hayek yer alıyor. Sadece bu isimler değil dediğim gibi çok daha fazla kadrosu var ancak yazının devamında güncellendikçe bilgisini vereceğim. Kahramanlarımızın süper güçlerinden çok filmin Marvel evreni için öneminden devam edeyim. Kahramanlarımıza da film yaklaştıkça yakın analiz yapacağım. Dediğim gibi konu her daim güncel kalacak.

Thanos ve sonsuzluk taşları sebebi ile Eternals kadrosu ile yeni tanışıyoruz. Eternals, Marvel için anlamı Homo İmmortalis yani sapkınlar olarak görüyor. Bunu cinsel sapkınlık olarak anlamayın, tamamen başka tür gibi yada melez gibi düşünün. En azından kendi anladığım kadarı ile. Bu melezlik yada farklılık onları ölümsüz bir tür yapıyor. Thanos karakterinden yola çıkabilirsiniz. Bu da ayrıca konu ilk insanlara kadar dayanıyor. Ölümsüzlük diyoruz sonuçta. Ölümsüzlük demişken aşağıda yer alan linkten The Old Guard hakkında yazımı okuyabilirsiniz.

The Old Guard Hakkında Yazıyı Okumak İçin TIKLAYIN

Göksel varlıklar ise Dünya’da yaşayan insanlarımız üstünde deney yapmaya başladılar İşte ölümsüz varlıklarımız yani Eternals adını verdiğimiz bu insanlar artık hem ölümsüz hem de kozmik güce ulaşabilen varlıklara dönüştüler. Kafanızı bu konuda çok karıştırmayacağım. Bu mutasyondan ise kötü etkilenen benim için melez diyebileceğim durumlarda meydana geldi. İşte onlardan birisi Thanos. Yani Thanos ayrıca bir Eternals. Evet yanlış duymadınız. Thanos bir ETERNALS! Göksel varlıklar bu insanlar üzerinde yaptıkları bu deney kendilerini çok mutlu etmemiş olacak ki, Dünya’mızı terk ettiler. Ama bir durum söz konusu; bu varlıklar deney yaptıkları gezegenlere tekrardan bir milyon sonra yeniden uğrayıp, ne gibi sonuçlara yol açtıklarını gözlemliyorlar. Yolunda gitmediğini düşünürlerse, o gezegeni tamamen yok ediyorlar. Galaxy’nin Koruyucularında yanlış hatırlamıyorsam böyle bir sahne vardı güç taşını kullanarak.

Eternals’da bu grup birleşince baş karakterimiz Ikaris (Richard Madden) karakterinin önderliğinde kahramanlarımızın hikayesi başlıyor. Ikaris aynı zamanda tıpkı Thor’un ve Odin’e tapan İskandinav ülkelerinin bu kahramanlara taparken, Marvel evreninin ise “onlar gerçekten varlar” demesi gibi ve filmlerde konu almasına eşdeğer; Ikaris karakterinin de Yunan mitolojisine kadar dayanıyor. Yani bu cümlede karışık gelebilir sade bir şekilde açıklamak gerekirse; Bazı mitolojik kahramanların aslında bir Eternals olduğunu düşünün. Hah tam açıklama bu işte. Şimdi anladınız. Bunlardan birisi de Gılgamış. Bildiğimiz Gılgamış Destanı’nda yer alan kral. Okul dönemlerinden hepiniz duymuşsunuzdur. Beni ise en çok heyecanlandıran isim olan Kit yani Jon Snow ise Black Knight karakteri ile filmde yer alacak. Kendisi aslında Eternals değil ve ölümlü. Ayrıca kendisi bir şövalye. Büyülü bir kılıcı da var tıpkı Game of Thrones’da olduğu gibi. Çokta benzer işler olduğu için bu konuda mutluyum. Kendisi ayrıca bir Avenger olduğu için Kevin Feige onu sinema evreninde mutlaka kullanacaktır. Kullanmalıdır!!!

Karakterlerimiz neden Avengers serilerinde yoklardı derseniz, ona da şöyle açıklık getireyim. Kahramanlarımız uzun zamandır Dünya’da yaşasa da hafızalarını kaybetmiş şekilde varlığını sürdürüyorlar. Son olay yani End Game ile kahramanlarımız da kendi varlıklarını hatırlamaya başlıyorlar. Filmde muhtemelen “Zihin Taşı” da devreye girecek. Film bu taşla muhtemelen mutant genlerini hatta X-Men filmlerine kadar dayanabilir. Bunu da bekleyip göreceğiz.

Şuan için ön incelemeyi ve ilerleyen zamanda inceleme ve akabinde film konusu olarak değiştireceğim bir içerik serüvenine çıktık. Siz konuyu sonlandırırken bende yeni başladığımız için hoş geldiniz diyorum.

Film 10 Şubat 2021’de ülkemizde yayınlanacak.

 3

1 Yorum

Zafer
Çıksa da izlesek. Özellikle yeni Avengers olacak yada solo filmi olabilir olanları merak ediyorum.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir