Sezenist, Gezgin, Yazar, Blogger ve Kırıklarınızın Alçısı.

The Old Guard

The Old Guard

The Old Guard

Geçen gece uyku tutmayınca, mobilde Netflix uygulamasında gezerken denk geldim. Konusunu falan okuma yada puanlamaya bakma gereği duymadım. Charlize Theron varsa belli bir kalitesi vardır dedim. Yanılmadım. Güzel kadın her ne kadar Netflix’in baymış konularında yer edinse de kendini yine ön plana çıkarmış.

Film başlarında hemen “baklava” kelimesi ile heyecan uyandırıyor. Sonuçta bir Gaziantep’li olarak, “noluyooo” dedim. Hatta bu baklava meselesinden sonra Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Charlize Theron’u bizzat baklava yemeye davet etti (Ciddiyim) Türkiye ile ilgili birkaç kelime, cümle veya görselde filmde geçiyor. Sevindiriciydi.

Film hakkında spoiler vermeyeceğim ama ölümsüz 6 kişiyi anlatmakta. 5 demedim, 6 dedim. Bunu da film içerisinde zaten izleyince anlayacaksınız.

Çok büyük bir film beklentisi içerisine girmeyin, oyunculuklar gerçekten güzel. Tekrar tekrar Charlize hakkında övgüler yağdırmak istemiyorum. Diğer oyuncularda oldukça iyi iş çıkarmışlar. Nedense hoşuma gitmeyen homofobik değilim fakat sürekli eşcinsel temalı bir sahnelerin olması. Aslan parçası iki adamımız filmin bir yerinde ponçiğe, minik kuşa bağlıyorlar ve gerçekten çok yavan duruyor (replik aşırı güzeldi)

Filmin devamı olacağı zaten filmin sonu ile kesinleşiyor. Devam filmde de tüm oyuncu kadrosunu yeniden kaldığı yerden umarım görebiliriz. Filmde çünkü oyunculuk ne kadar iyi olsa da oyuncular hakkında detay yada kurgu bilgisi verilmedi. Ara ara flashback sahnelere yer verilse de gerçekten yetersizdi. Klişenin bolca sahne sahne aktığı, Netflix’e bir tık daha aş kendini, güzel bir konuyu öldürme dediğim yerler çok var. Bütçe, konu, oyuncu her şey var fakat belirli seviyenin yada belirli derinliğe inememekte ısrarcı Netflix. İmage Comics 2017 de yayınlanan çizgi romandan alınma konusu, araştırdığım kadarı ile. Kısacası daha iyi bir şey çıkabilirdi.

Bence izleyin sizi gidi “iflah olmaz romantik”ler.

Benim puanım: 7.4
Yapım yılı: 2020

 2

0 Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir